رشد ۲۳ درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن معادن بزرگ کشور در پنج ماهه سال ۹۶

میزان تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ معدنی در پنج ماهه نخست سال ۹۶، ۲۳ درصد رشد یافت.


به گزارش مبین نیوز از شاتا ، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای ماه فروردین تا پایان مرداد، ۱۵ میلیون و ۶۰۸ هزار و ۸۲۴ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۲ میلیون و ۶۷۰ هزار و ۷۹۴ تن بود.
از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۵ میلیون و ۶۲۳ هزار و ۱۴۰ تن، «چادرملو» ۳ میلیون و ۵۶۶ هزار و ۹۲۷ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۲ میلیون و ۹ هزار و ۸۵۶ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» یک میلیون و ۵۶۳ هزار و ۵۶۴ تن، «گهر زمین» یک میلیون و ۸۱۴ هزار و ۴۴ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۸۴۰ هزار و ۳۵۳ تن و «مجتمع سنگ آهن سنگان» ۱۹۰ هزار و ۹۴۰ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.
کاهش ۹ درصدی تولید دانه بندی
بنا بر این گزارش، شش شرکت بزرگ معدنی از ابتدای فروردین تا پایان مردادماه، ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۱۳۱ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (۲ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۳۴۶ تن)، ۹ درصد کاهش نشان می دهد.
از این میزان، شرکت سنگ آهن مرکزی «۷۴۰ هزار و ۲۲۰ تن»، جلال آباد «۴۱۲ هزار و ۴۸۴ تن»، فلات مرکزی «۳۷۲ هزار و ۴۳۲ تن»، سنگان «۵۳۹ هزار و ۷۰۰ تن»، چادرملو ۱۵۷ هزار و ۴۴۰ تن و میشدوان «۱۲۷ هزار و ۸۵۵ تن» تولید کرده است.

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط