۸۴ نیروگاه زغالسنگ آلمان در لیست تعطیلی؛ هدف حفظ کره زمین است

آلمان ۸۴ نیروگاه که با ،‌ برق تولید می کند را با هدف نجات کره زمین تعطیل می کند. ۴۰درصد از برق تولیدی این کشور با استفاده از زغالسنگ تامین می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت Livekindly آلمان به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان زغالسنگ جهان ۸۴ نیروگاه زغالسنگ را به منظور نجات کره زمین تعطیل می کند. در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی این کشور طی اطلاعیه ای تلاش خود را برای رسیدن به اهداف کاهش انتشار گاز دی اکسیدکربن عنوان کرد.

در اوایل سال جاری میلادی حدود ۴۰ درصد از برق آلمان به وسیله زغالسنگ تولید می شد. آلمان انرژی های پاک و تجدیدپذیر را با استفاده از نور خورشید و باد جایگزین زغالسنگ می کند و از سال ۲۰۳۸ وابسته به انرژی های تجدیدپذیر خواهد شد.

زغالسنگ بزرگترین بخش اقتصادی اتحادیه اروپا است و در این بین آلمان بیشترین سهم را در اختیار دارد ومسئول انتشار یک سوم از گاز دی اکسید کربن ناشی از تولید برق است. آلمان حدود نیمی از برق مورد نیاز اتحادیه اروپا را از زغالسنگ قهوه ای تولید می کند. زغالسنگ قهوه ای نسبت به دیگر انواع زغالسنگ میزان بیشتری گاز دی اکسید کربن تولید می کند.

کشورهای مصرف کننده زغال سنگ به دلیل تاثیر سوخت ها ی فسیلی بر کره زمین تمایل به جایگزینی آنها دارند.

در این مدت از سال ۲۰۱۹ میلادی، تولید زغالسنگ آلمان حدود یک پنجم کاهش یافته است و غالبا انرژی های تجدید پذیر نورخورشید و باد جایگزین آن شده است. تا سال ۲۰۴۰ میلادی انرژی های تجدیدپذیر ۶۵ تا ۸۰ درصد برق آلمان را تولید خواهند کرد.

آلمان در نظر دارد بیش از ۴۵ میلیون دلار برای کاهش خسارت ها در مناطق تولیدکننده زغال سنگ صرف کند اما برخی بر این باورند که روند کار کند است.