افزایش ۱۷ درصدی تولید سنگ آهن فرآوری شده شرکت های بزرگ

گزارش ۶ ماهه ۹۷ اعلام شد:

افزایش ۱۷ درصدی تولید سنگ آهن فرآوری شده شرکت های بزرگ


 

میزان تولید دانه بندی و کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ معدنی طی ۶ ماهه نخست ۹۷ افزایش یافت.

به گزارش مبین نیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان شهریور، ۲۲ میلیون و ۱۰۵ هزار و ۶۵۵ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۸ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۲۲۷ تن بود که حاکی از افزایش ۱۷ درصدی تولید این محصول است.

 

از این میزان، شرکت‌های «گل گهر» ۷ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۸۶۵ تن، «چادرملو» ۴ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۵۹ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۲ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۳۶۸ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۲ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۹۵۱ تن، «گهر زمین» ۲ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۷۵۸ تن، «اپال پارسیان سنگان» یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۹۷۳ تن، «صنعتی و معدنی توسعه ملی» ۵۹۶ هزار و ۵۵۳ تن و «جلال آباد» ۲۸۶ هزار و ۱۲۸ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

 

افزایش ۱۷ درصدی تولید دانه‌بندی

بنا به این گزارش، ۵ شرکت بزرگ معدنی طی ۶ ماهه نخست امسال، ۲ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۱۱ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (۲ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۲۵۳ تن)، ۱۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

از این میزان، شرکت سنگ آهن سنگان «یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۵۹۰ تن»، سنگ آهن مرکزی «۸۸۸ هزار و ۴۱۴ تن»، فلات مرکزی «۵۱۲ هزار و ۳۱ تن»، چادرملو ۲۳۲ هزار و ۷۴۴ تن و میشدوان «۶۲ هزار و ۲۳۲ تن» تولید کرده است.

 

مطالب مرتبط