چادرملو سرآغاز بسیاری از بومی‌سازی‌های معدنی است

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادر ملو؛

چادرملو سرآغاز بسیاری از بومی‌سازی‌های معدنی است

نوریان گفت: چادر ملو در بومی‌سازی سرآمد است. قبل از برپایی نهضتی به نام بومی‌سازی ما بیش از ۱۱ هزار قلم از اقلام کارخانه‌ها را بومی‌سازی کرده‌ایم. اما افخار چادر ملو به این ختم نمی‌شود دانش بسیاری از بومی سازی‌ها از چادرملو شروع شده است.

به گزارش مبین نیوز از گسترش نیوز، نشست خبری شرکت چادر ملو با موضوع گزارش عملکرد در تکمیل زنجیره تولید فولاد، طرح‌های آتی توسعه، صبح امروز در سالن کنفرانس این مجتمع برگزار شد.

محمود نوریان، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به عملکرد یک ساله چادرملو در جمع رسانه‌ها گفت: برای تامین ارز مشکلات ما کمتر شده است

نوریان گفت: چادرملو در بومی‌سازی سرآمد است. قبل از برپایی نهضتی به نام بومی‌سازی ما بیش از ۱۱ هزار قلم از اقلام کارخانه‌ها را بومی‌سازی کرده‌ایم. اما افخار چادر ملو به این ختم نمی‌شود دانش بسیاری از بومی سازی‌ها از چادر ملو شروع شده است.

وی با اشاره به طراحی هایی که در چادر ملو انجام شده، گفت: بومی‌سازی در چادر ملو اساسی شروع شده است.

وی در ارتباط با پروژه گندله‌سازی دوم گفت: سال هاست به دنبال این هستیم تا مجوز‌های اجرای آن را تامین کنیم.

وی افزود: به‌دنبال حضور در یک پروژه کنسانتره‌سازی در منطقه سنگان هستیم تا سهم فولاد خراسان را در این پروژه بخریم و آن را فاینانس کنیم. سهامداران عمده از ما راضی هستند، طی این سال‌ها به دور از حاشیه‌ها صرفا دنبال انجام کارهای اقتصادی خود بوده‌ایم.

نوریان گفت: نه با تحریم مشکل داریم نه با تصمیمات مسئولان. سعی ما بر این است مشکلات را دوستان حل کنیم.

وی افزود: در سال گذشته شمش فولاد نیز صادر کردیم و کماکان نیز صادر می‌کنیم. در پروژه انتقال آب خلیج‌فارس فعال هستیم و تقریبا همه افزایش سرمایه‌ها را عملی کردیم و امیدواریم امسال شاهد رسیدن آب به کرمان، مهر یا آبان سال آینده به اردکان باشیم. در طول سال‌های گذشته تنها سنگ آهن دانه بندی و به مقدار ناچیز صادر کرده‌ایم و صادراتمان در توسعه هزینه شده است. نیروگاه اردکان را نیز با همین صادرات اجرا نمودیم.