تقاضا در بخش های زیرساخت و خودرو سازی تولید فولاد خام ژاپن

طی سه ماه سوم ۲۰۱۹ روی می دهد:
زیرساخت و خودرو سازی محرک اصلی رشد تولید فولاد در ژاپن

به گزارش ایمیدرو، طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی تقاضای فولاد در بخش های زیرساخت و خودروسازی منجر به رشد ۰٫۹ درصدی تولید فولاد خام می شود.

وزارت صنعت، تجارت و اقتصاد ژاپن پیش بینی می کند از ابتدای جولای تا پایان سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی ۲۵ میلیون و ۸۹۰ هزارتن فولاد خام در این کشور تولید شود که در مقایسه با تولید ۲۵ میلیون و ۶۵۰ هزارتن در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی رشد ۰٫۹ درصدی نشان می دهد.

طی ماه های گذشته تولید فولاد خام این کشور روند کاهشی داشته است و پیش بینی می شود تولید فولاد سه ماهه دوم ۲۰۱۹ (آوریل تا ژوئن ) نیز به ۲۵ میلیون و ۸۲۰ هزار تن برسد که نسبت به تولید ۲۶ میلیون و ۵۶۰هزار تن فولاد در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی کاهش نشان می دهد.

پیش بینی می شود تولید فولاد خام طی سه ماهه سوم ۲۰۱۹ نسبت به سه ماهه پیش از آن با ۰٫۳ درصد رشد همراه باشد.

وزارت صنعت، تجارت و اقتصاد ژاپن در جدیدترین گزارش خود پیش بینی کرد: از ابتدای جولای تا پایان سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی تقاضای محصولات فولادی به ۲۳ میلیون و ۱۰هزارتن می رشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۰٫۸ درصد رشد نشان می دهد.

پیش بینی می شود حدود۴۰ درصد از فولاد خام تولیدشده ژاپن طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی صادر شود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته و سه ماهه دوم ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب ۱٫۷ و ۴٫۲ رشد نشان می دهد.