استخراج ۳ میلیون تن مواد معدنی از معادن چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری خبر داد:

استخراج ۳ میلیون تن مواد معدنی از معادن چهارمحال و بختیاری


رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری اظهار کرد : امسال تاکنون سه میلیون تن مواد معدنی از معادن استان شده است.

سید نعیم امامی بابیان این مطلب که تاکنون سه میلیون تن مواد معدنی از معادن چهارمحال و بختیاری استخراج شده است گفت: این مواد معدنی از ۱۳۳ معدن سنگ لاشه، دو معدن سنگ نما، سه معدن سیلیس، چهار معدن سنگ گچ، یک معدن خاک نسوز و از بقیه معادن سنگ های تزیینی و نما و مواد اولیه سیمان استخراج شده است.
وی افزود: مواد استخراجی معادن چهارمحال و بختیاری در صنایع ساختمانی، تولید سنگ، صنایع نسوز و دفاعی کشور کاربرد دارند.
امامی گفت: ۱۸۳ معدن فعال چهارمحال و بختیاری هم اکنون زمینه اشتغال هزار و ۸۵۰ نفر را فراهم کرده است

آغاز طرح فروش فوق العاده بازگشایی مدارس
طرح فروش فوق العاده ویژه بازگشایی مدارس در چهارمحال و بختیاری آغاز شد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت : در این طرح که تا پانزدهم مهرماه ادامه دارد لوازم التحریر ،کیف و کفش و اجناس مورد نیازبا ۱۵ درصد تخفیف ارائه می شود.
سید نعیم امامی با بیان اینکه قیمت اجناس در این طرح ، یکسان سازی شده و کالای ایرانی به مشتریان ارائه می شود، افزود: برخی واحدهای صنفی فروش فوق العاده اجناس خود را از نیمه شهریورآغاز کرده اند.
وی با اشاره به اینکه تمامی اصناف در این فروش فوق العاده ملزم به نصب بنر سردرب مغازه خود هستند، افزود: ۲۰۰واحد از صنف کیف و کفش در سطح استان چهارمحال و بختیاری در این طرح شرکت دارند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با شروع فروش فوق العاده طرح بازرسی اصناف نیز تشدید می شود.
۳۱ هزار و ۶۰۴ واحد صنفی شامل سه هزار و ۴۴۳ واحد تولیدی، ۱۶ هزار و ۲۴۷ واحد توزیعی، پنج هزار و ۹۶۳واحد خدماتی زیرمجموعه ،۱۷۰ اتحادیه و نه(۹) اتاق اصناف در چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد.
در سال تحصیلی جاری بیش از ۱۸۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در دو هزار و ۴۰۰ مدرسه استان چهارمحال وبختیاری مشغول به تحصیل خواهند شد