گوهرین: چهار سال امید بخش در انتظار معدن است

عضو هیات مدیره خانه معدن ایران گفت: تاکید صریح رئیس جمهور نسبت به بهره برداری از معادن در نخستین جلسه هیات وزیران حاوی پیام مهمی به سیاستگذاران کشور و بخش خصوصی دانست.

به گزارش مبین نیوز و به نقل از روابط عمومی خانه معدن ایران، محمود گوهرین گفت: معمولا دولت ها خیلی دیر متوجه ظرفیت های معدنی کشور می شوند و روزی به یاد معدن می افتند که دوره مسوولیت آنان به اتمام رسیده است.
او افزود: خوشبختانه ریاست محترم جمهور در اولین جلسه رسمی هیات دولت دوازدهم، به استفاده از منابع معدنی با حفظ محیط زیست و توسعه صنایع مربوط به آن تاکید کردند که چنین تاکیدی در دولت نشان می دهد سیاستگذاران بایدخود را برای تدوین برنامه های ویژه فعالسازی بخش معدن کشور آماده کنند.
گوهرین گفت: به عنوان شخصی که چندین سال از عمر خود را صرف فعالیت های مختلف در بخش عمران و معدن کرده ام با اطمینان می توانم بگویم که توسعه معادن و صنایع معدنی در کشور است که می تواند اشتغال پایدار و بلند مدت را به وجود آورد و باعث رفاه در مناطق مختلف کشور شود.
او افزود: امیدوارم سیاستگذاری ها در بخش معدن به گونه ای پیش رود که اعتماد به بخش خصوصی بیش از گذشته افزایش یابد، موانع اساسی سرمایه گذاری خارجی و گرفتن شرکای تجاری حذف شود، کنسرسیوم سازی در بخش معدن ادامه پیدا کند و فضای سیاسی و بین المللی و همچنین فضای اقتصاد کلان کشور با ثبات بالا به کار خود ادامه دهد.
عضو هیات مدیره خانه معدن ایران با اشاره به ترکیب تیم اقتصادی دولت افزود: خوشبختانه حضور توامان آقایان دکتر کرباسیان، ربیعی و شریعتمداری در راس وزارتخانه های اقتصاد، کار و صنعت نوید بخش هماهنگی بیشتر این دو وزارتخانه برای برداشتن موانع از سر راه فعالیت های اقتصادی است که امیدواریم نظام قیمت گذاری، تعرفه گذاری، مالیاتی، تامین اجتماعی و . . . به سمتی حرکت کند که سرمایه گذاران بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در بخش معدن ایران تمایل پیدا کرده و فعالیت های خود را توسعه دهند.

 

 

مطالب مرتبط