گلایه رئیس هیات مدیره انجمن سنگ ایران از کمبود فضای نمایشگاهی

یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه در حالی دیروز (سه شنبه) با حضور ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران گشایش یافت ‌که رئیس هیات مدیره انجمن سنگ ایران از کمبود فضا در این نمایشگاه گلایه مند است.

«ابوالقاسم شفیعی» امروز (چهارشنبه)‌ در دومین روز از نمایشگاه بین المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه در گفت وگو با خبرنگار سایت خبری- تحلیلی معدن ۲۴ ضمن ابراز این گله مندی، افزود: امسال شاهد برگزاری نمایشگاه بسیار خوبی هستیم که با وجود تحریم ها، اما استقبال بسیار خوبی از آن به عمل آمده است؛ با این وجود نسبت به نمایشگاه پارسال نزدیک به سه هزار متر مربع فضای نمایشگاهی کمتری در اختیار قرار داده شده است.
وی با بیان اینکه بسیاری تولیدکنندگان و شرکت ها برای حضور در نمایشگاه در نوبت بودند، تصریح کرد:‌ در شرایطی که امسال به دنبال رونق تولید هستیم، انتظار می رود شرکت بین المللی نمایشگاه های جمهوری اسلامی ایران مدیریت بهتری بر فضای نمایشگاهی داشته باشد.
شفیعی یادآور شد: در حالی که در نمایشگاه پارسال حدود ۱۰ هزار متر مربع فضا در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت، این فضا امسال به ۷۷۰۰ متر مربع کاهش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: با این حال امسال استقبال از نمایشگاه بسیار خوب بوده، بویژه اینکه دیروز در نخستین روز برگزاری نمایشگاه میزبان وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران کل وزارخانه بودیم و از چند کشور همسایه بویژه ترکمنستان نیز میهمان ویژه داشتیم.
رئیس هیات مدیره انجمن سنگ ایران در عین حال، استقبال خارجی ها از نمایشگاه امسال را به دلیل تحریم ها ضعیف برشمرد.
جمهوری اسلامی ایران بیش از ۲ دهه در بین پنج کشور شاخص تولید کننده سنگ‌های معدنی قرار دارد و اکنون از ظرفیت ۳۰ میلیون تنی آن بالغ بر ۳۵ درصد بهره برداری می‌شود و آمار پارسال حاکی از استخراج ۱۳.۵ میلیون تن سنگ ساختمانی (تزئینی) دارد.