آغاز ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات در واحدهای صنعتی و معدنی

آغاز ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات در واحدهای صنعتی و معدنی / قبول پروانه بهره برداری به عنوان وثیقه بانکی


وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت نام از متقاضیان دریافت تسهیلات را آغاز کرد.
بر اساس ابلاغ دستورالعمل طرح رونق تولید در سال ۹۶ توسط بانک مرکزی، امکان ارائه درخواست تسهیلات در بخش “تأمین مالی بنگاههای تولیدی کوچک و متوسط صنعتی و معدنی” در سامانه بهین یاب فراهم شده است.
بر اساس این گزارش دارندگان پروانه های بهره برداری معادن فعال (یا معادن غیر فعال دارای سابقه تولید در پنج سال گذشته) که دارای پرونده الکترونیکی در سامانه کاداستر معادن هستند میتوانند با مراجعه به این صفحه درخواست خود را ثبت کنند.
این گزارش حاکی از آن دارد که واحد های معدنی استفاده کننده از این تسهیلات باید زیر ۱۰۰ نفر پرسنل داشته و مشکلات دیگری از قبیل بازار، مسائل فنی و مدیریتی نداشته و قادر به باز پرداخت به موقع تسهیلات دریافتی خود باشند.
بر این اساس با توجه به اینکه لینک ثبت نام تسهیلات بازسازی و نوسازی صنایع و معادن در قسمت تامین مالی سامانه بهین یاب ایجاد شده، متقاضیان مشمول می توانند نسبت به ثبت درخواست خود برای تعریف پروژه بازسازی و نوسازی و اعلام تسهیلات مورد نیاز، در سامانه بهین‌یاب به نشانی
www.behinyab.ir در قسمت «بازسازی و نوسازی صنایع و معادن، در راستای سیاست‏های اقتصاد مقاومتی» اقدام کننند.
درخواست متقاضیان پس از طی مراحل بررسی در کارگروه استانی برای اخذ تسهیلات به بانک مربوطه معرفی خواهند شد.
این گزارش حاکی از آن دارد که سقف تسهیلات قابل تخصیص به هر یک از واحدهای تولیدی واجد شرایط، براساس نیاز واقعی بنگاه و تایید کارگروه استانی، برای بنگاه های کوچک (تا ۵۰ نفر نیرو) ۱۰ میلیارد ریال، بنگاه های متوسط(۵۰ تا ۱۰۰ نفر) ۶۰ میلیارد ریال و بنگاه های بزرگ (بالای ۱۰۰ نفر) ۱۵۰ میلیارد ریال تعیین می شود.
همچنین نرخ سود مورد عمل در تسهیلات موضوع این دستورالعمل، براساس نرخ عقود مشارکتی مصوبه شورای پول و اعتبار خواهد بود.
بر اساس این گزارش، مدت زمان بازپرداخت تسهیلات موضوع این دستورالعمل، حداکثر چهارسال دوره تنفس و حداکثر یک سال برای دوره اجرا تعیین می شود و جمع دوره اجرا و بازپرداخت، از پنج سال تجاوز نخواهد کرد.

 

 

 

مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “آغاز ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات در واحدهای صنعتی و معدنی

  1. سلام اگر بخش معدن : پروانه معدن سریع تر صادر میشود ما معدن داران می توانستیم بهتر فعالیت کنیم

دیدگاه ها بسته شده است.