اجازه خروج سهام فولاد اکسین را از خوزستان نمی دهیم

همایون یوسفی نماینده مردم اهواز:

اجازه خروج سهام فولاد اکسین را از خوزستان نمی دهیم


همایون یوسفی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه فولاد اکسین از سال ۸۸ بدهی متعددی به سازمان خصوصی سازی داشته است، افزود: در این سالها بانک ملی و گروه ملی فولاد ایران نسبت به پرداخت بدهی خود به این سازمان اقدام نکرده بودند و به همین دلیل بلوک ۳۱٫۶ درصدی فولاد اکسین خوزستان به مزایده رفت و برنده آن فولاد مبارکه اعلام شد.

وی گفت:این مزایده با هدف پرداخت بدهی بانک ملی و گروه ملی فولاد ایران به سازمان خصوصی سازی انجام شد که با پیگیری صورت گرفته از سوی نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی و نیز مسئولان استانی، وزیر جدید اقتصاد و دارایی قول داد که واگذاری سهام این شرکت منتفی شود.
وی ادامه داد: بانک ملی ایران و سازمان خصوصی سازی کشور نیز در پاسخ به پیگیری انجام شده عنوان کردند که این واگذاری انجام نمی شود و سهام فولاد اکسین در خوزستان خواهد ماند.

یوسفی در پاسخ به این سوال که آیا این سهام قرار است به شرکت و کارخانه صنعتی دیگری در خوزستان واگذار شود یا خبر، افزود:سهام فولاد اکسین همچنان در مالکیت بانک ملی و گروه ملی فولاد ایران خواهد بود.

گفتنی است، مزایده بلوک ۳۱٫۶ درصدی فولاد اکسین خوزستان هفتم آبان به بالاترین قیمت یعنی چهار هزار و۶۰۰ میلیارد ریال در محل سازمان خصوصی سازی کشور انجام و شرکت فولاد مبارکه اصفهان برنده آن اعلام شد.

 

واکنش شرکت فولاد اکسین به اخبار غیر فنی

بر اساس این گزارش، شرکت فولاد اکسین خوزستان ظهر امروز در خصوص برخی اخبار منتشره در شبکه های اجتماعی در بیانیه ای اعلام کرد: به اطلاع می رساند سازمان خصوصی سازی هفته گذشته بلوک ۳۱٫۶ درصد از سهام گروه ملی صنعتی در شرکت فولاد اکسین را به مزایده گذاشته و بقیه سهام این شرکت مربوط به شستا و شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری بوده که این ۲ سهامدار همچنان مدیریت سهام این‌ شرکت را در اختیار دارند.

در این بیانیه تاکید شده است: با توجه به انعکاس و انتشار برخی اخبار و اعلام نظرها در خصوص واگذاری و یا واگذار نشدن سهام شرکت فولاد اکسین در فضای مجازی و برخی رسانه ها به اطلاع می رساند بنابر شواهد موجود بی شک استاندار خوزستان ، نمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ، دست اندرکاران و مدیران مربوطه با تکیه بر کار کارشناسانه و فنی مطابق قانون ، شرایط و منافع خوزستان، همچنین با تاکید بر بهبود تولید و شرایط منابع انسانی شرکت تصمیمات ضروری را اتخاذ خواهند کرد و در این راستا از اصحاب رسانه و فعالان فضاهای اجتماعی دلسوز در خواست می شود درصورت مشاهده و اطلاع از اخبار خلاف واقع‌ ، غیر فنی و غیر مستند منتشره در فضای مجازی ، همکاری و همراهی را مورد عنایت قرار دهند تا در فضایی مطلوب و‌ اثر بخش تر این شرکت به کار و تولید خود تداوم بخشد.

 

 

مطالب مرتبط