کارخانه تولید آهن اسفنجی میانه با تکنولوژی ایرانی افتتاح می‌شود

کارخانه تولید آهن اسفنجی میانه با تکنولوژی ایرانی افتتاح می‌شود / تولید محصول با خلوص ۹۶ درصد


کارخانه احیای مستقیم میانه در مرحله تولید آزمایشی، آهن اسفنجی با خلوص ۹۶ درصد تولید کرد.

به گزارش مبین نیوز و به نقل از ایمیدرو، رسول احمدزاده مدیر عامل فولاد میانه با بیان اینکه کارخانه احیای مستقیم با تکنولوژی ایرانی پِرِد در نوبت افتتاح است، افزود: کارخانه تولید آهن اسفنجی میانه با هدف تامین خوراک کارخانه‌های فولادی احداث و به تازگی وارد مدار تولید شده است.
وی با بیان اینکه تست گرم واحد احیای مستقیم، خرداد سال جاری انجام شد و پس از ۷۰ روز به نتایج قابل قبولی دست یافته ایم، گفت: در اجرای قسمت‌های مختلف این پروژه از جمله سیویل و ساخت تجهیزات سعی شد، با ایجاد کارگاه‌های ساخت و تجهیز و آماده‌سازی از توانمندی نیروهای بومی استفاده شود.
گفتنی است که کارخانه فولاد میانه که در آستانه افتتاح است، گندله حاصل از سنگ آهن را از طریق عملیات احیاء و با روش تکنولوژی پِرِد (PERED) که یک روش ایرانی است، به آهن اسفنجی تبدیل می‌کند.
شایان ذکر است که از کارخانه فولاد میانه به عنوان یکی از طرح‌هایی یاد می‌شود که باعث جلوگیری از خروج ارز و اشتغال‌زایی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شد. این طرح پس از احیای مستقیم شادگان،‌ دومین کارخانه با تکنولوژی ایرانی است. کارفرمای این پروژه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است.

 

 

مطالب مرتبط

4 دیدگاه در “کارخانه تولید آهن اسفنجی میانه با تکنولوژی ایرانی افتتاح می‌شود

دیدگاه ها بسته شده است.