بیش از ۵۸% مردم جهان یک سوم از دوران زندگی خود را در محیط های کاری صرف می کنند.

بهرام شکوری رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی در همایش تجلیل از برگزیدگان المپیاد ایمنی منطقه جنوب شرق کشور / کرمان:

بیش از ۵۸% مردم جهان یک سوم از دوران زندگی خود را در محیط های کاری صرف می کنند / حفظ امنیت و ایمنی کارگران و کارکنان باید در اولویت سازمان ها قرار گیرد.

 


به گزارش مبین نیوز، رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران دکتر بهرام شکوری در همایش تجلیل از برگزیدگان المپیاد ایمنی منطقه جنوب شرق کشور در شهر کرمان گفت: بیش از ۵۸% مردم جهان یک سوم از دوران زندگی خود را در محیط های کاری صرف می کنند، بنابراین حفظ امنیت و ایمنی کارگران و کارکنان باید در اولویت سازمان ها قرار گیرد.

طبق گزارشات منتشر شده از سوی سازمان بین المللی کار (ILO ) سالانه ۲٫۳ میلیون نفر در محیط کار جان خود را بر اثر حوادث شغلی از دست می دهند و صدها هزار کارگر نیز دچار آسیب های جدی کوچک و بزرگ می‌شوند.

شکوری در ادامه گفت:
اگر چه معدنکاری یکی از شغل های پر مخاطره است، اما با اجرای الگوهای ایمنی و پیشگیری های لازم، نرخ حوادث معدنی در دنیا کاهش یافته و آمار مرگ و میر حوادث ناشی از معدنکاری نیز کم شده است. خوشبختانه در بخش معدن کشور، سازمان ایمیدرو برنامه های مختلفی در راستای آموزش و ارتقای ایمنی در معادن برای کارگران و کارمندان این بخش اجرا نموده و در سال ۹۶ نیز برنامه آموزش ۶۰ دوره ایمنی را در دستور کار خود قرار داده است.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *