تولید نیکل در فیلیپین اوج می گیرد


انتظار می رود که روند نزولی تولید نیکل در فیلیپین طی سال های اخیر متوقف شده و در سال ۲۰۱۹ این کشور شاهد رشد تولید باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت فیل استار گلوبالPhilstar Global، پیش بینی می شود پس از سال ها روند نزولی ناشی از مشکلات تولید، در سال ۲۰۱۹ تولید نیکل فیلیپین بهبود یافته و چشم انداز مثبتی برای تولید جهانی این محصول در سال جاری میلادی ایجاد کند.

فیلیپین یکی از بزرگترین عرضه کنندگان سنگ نیکل دنیا و همچنین در میان برترین تولیدکنندگان مس و طلا در جهان قرار دارد. اگرچه کمتر از یک درصد اقتصاد این کشور را بخش معدن تشکیل می دهد.

بنا برتحقیقات موسسه فیچ سولوشنزFitch Solutions، به احتمال زیاد تولید معادن نیکل در فیلیپین در سال ۲۰۱۹ افزایش خواهد یافت زیرا طی ماه های آینده عملیات های متوقف شده استخراج معادن مجوز شروع به کار مجدد خود را دریافت خواهند کرد.

این موسسه پیش بینی می کند تولید نیکل فیلیپین طی سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۸ متوسط رشد سالانه ۱٫۷ درصد را شاهد خواهد بود.

کاهش جزئی تولید جهانی نیکل تا سال ۲۰۲۷

همچنین پیش بینی می شود کاهش جهانی تولید این ماده معدنی در بازه زمانی سال ۲۰۱۸ میلادی تا ۲۰۲۷ میلادی با میانگین نرخ رشد سالانه ۳٫۵ درصد با کاهش جزئی نسبت به میانگین رشد ۳٫۷ درصد در بازه زمانی ۲۰۰۸ میلادی تا ۲۰۱۷ میلادی همراه باشد.

به گفته این موسسه، انتظار می رود تولید جهانی این ماده معدنی تا سال ۲۰۲۷ به ۲میلیون و ۹۰۰هزار تن در سال افزایش یابد. اندونزی در سال ۲۰۱۷ با پشت سر گذاشتن فیلیپین به عنوان نخستین تولید کننده نیکل در جهان به ثبت رسید که توانست در سال ۲۰۱۸ نیز این جایگاه را حفظ کند.