افت تقاضای سرب عرضه در بازارهای جهانی را کاهش داد

طی ۴ماه نخست ۲۰۱۹:
افت تقاضای سرب عرضه در بازارهای جهانی را کاهش داد

افت تقاضای سرب عرضه جهانی این ماده معدنی طی ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی را کاهش داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت متال ماینر Metal Miner، طی ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی افت تقاضای فلز روی منجر به کسری عرضه ۹۷هزار تنی این فلز در بازارهای جهانی شد. طی این مدت، تولید جهانی معادن روی با رشد ۱٫۵ درصدی به ۴ میلیون و ۱۲۰هزارتن رسید که به طور عمده ناشی از افزایش تولید در استرالیا و رشد جزئی تولید در اروپا، نامبیا و آفریقای جنوبی است.

همچنین، در ۴ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی تولید معادن روی در کشورهای چین، هند، مکزیک، پرو و ایالات متحده آمریکا با کاهش مواجه شده است.

تولید روی تصفیه شده از ۴ میلیون و ۳۵۰هزار تن در۴ ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی به ۴ میلیون و ۲۵۰هزار تن در مدت مشابه سال جاری میلادی کاهش یافته است.تولید این محصول در مکزیک و پرو افزایش و در کشورهای چین، هند و روسیه با کاهش تولید مواجه شده است.

طی مدت یادشده، مصرف این ماده معدنی با افت ۱٫۳ درصدی به ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تن کاهش یافت. میزان مصرف روی در چین افزایش داشته در حالی که مصرف این ماده معدنی در هند، ژاپن و اروپا بدون تغییر ماند.

کاهش عرضه ۳۹هزار تنی سرب

کاهش عرضه سرب طی ۴ ماهه نخست ۲۰۱۹، به ۳۹ هزار تن رسید. این در حالی است که تولید معادن سرب با رشد ۰٫۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ به یک میلیون و ۵۴۰هزارتن رسید. چین با کاهش تولید و کشورهای هند و سوئد و پرو رشد تولید با افزایش تولید مواجه شدند.

در مدت یادشده، تولید سرب نیز با ۲٫۳ درصد رشد نسبت به سال گذشته به ۳ میلیون و ۸۷۰هزار تن افزایش یافت. همچنین مصرف این ماده معدنی به ۳ میلیون و ۹۰هزار تن رسید که حاکی از رشد ۲٫۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.