چشم انداز ۱۳۴ میلیارد دلاری بازار فولاد زنگ نزن تا سال ۲۰۲۵

چشم انداز بازار فولاد زنگ نزن تا سال ۲۰۲۵ مثبت پیش بینی شده است. ارزش این بازار در ۶ سال آینده به مرز ۱۳۴ میلیارد دلار خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت Research and Markets ارزش بازار فولاد زنگ نزن تا سال ۲۰۲۵ به ۱۳۳میلیارد و ۸۴۰ میلیون دلار خواهد رسید. همچنین نرخ رشد سالانه ۵٫۲ درصد برای بازه زمانی ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵ پیش بینی شده است.

بنابر نظر تحلیلگران، افزایش خودرو سازی و رشد ساخت وساز ها از عوامل تاثیرگذار بر رشد تقاضای فولاد زنگ نزن خواهند بود.

فولاد زنگ نزن به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی به راحتی می تواند در ساختار ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرد و علاوه بر زیبایی، استحکام و تقویت ساختار ساختمان را نیز به همراه دارد. افزایش سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز و تعداد پروژه های این بخش تقاضای بالایی برای محصولات فولاد زنگ نزن ایجاده کرده است.

به عنوان مثال، چین درنظر دارد تا سال ۲۰۲۰حدود ۷۴ فرودگاه،۳۰هزار کیلومتر بزرگراه و یک میلیون کیلومتر جاده روستایی احداث کند. همچنین تولید و فروش خودرو های الکتریکی را به ۵ میلیون دستگاه برساند.

فولاد زنگ‌نزن به شکل ورق، صفحه، میله، سیم و لوله ساخته می‌شود و در ساخت وسایل آشپزی، کارد و چنگال، دستگاه‌های جراحی، لوازم خانگی بزرگ؛ مصالح ساختمانی در ساختمان‌های بزرگ، تجهیزات صنعتی (برای مثال در کارخانه های کاغذ، کارخانه‌های شیمیایی، تصفیه آب)؛ و مخازن ذخیره‌سازی آب و مخازن برای مواد شیمیایی و محصولات غذایی (به عنوان مثال، تانکرهای شیمیایی و تانکرهای کامیونی) مورد استفاده قرار می گیرد.