فعالیت ۵۸۰ معدن در‌ استان فارس با اشتغالزایی ۸ هزار نفری

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اعلام کرد:

فعالیت ۵۸۰ معدن در‌ استان فارس با اشتغالزایی ۸ هزار نفری


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اعلام کرد: بیش از ۵۸۰ معدن در این استان موجود است و برای هشت هزار نیرو اشتغالزایی کرده است و افزون بر این هم اکنون ۱۰کارخانه سیمان با ظرفیت ۷ میلیون تن در حوزه فرآوری معادن فعالیت دارد و در دهه فجر امسال نیز کارخانه سیمان نی‌ریز نیز افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» و به‌نقل از شاتا، علی همتی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: بیش از ۲۵۰ واحد صنعتی، معدنی و صنفی کوچک و بزرگ امسال افتتاح شده یا می‌شوند. ۲۱۰ هزار میلیارد ریال طرح وپروژه با ظرفیت اشتغالزایی سه هزار و ۷۰۰ نفر افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در همایش تولید ملی، شبکه توزیع، فرصت‌ها، چالش‌های پیش‌رو، در شیراز بیان داشت: در دهه فجر امسال، طرح هایی از جمله کربنات سدیم (معادن نمک و سلیس ) در فیروزآباد با ظرفیت اشتغالزایی برای یک هزار نفر و ذوب آهن پاسارگاد با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۲ هزار نفر افتتاح خواهند شد.

وی افزود: در حوزه فعالیت‌های صنعتی هم اینک بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ واحد اشتغالزا در استان فارس فعال بوده و در حوزه واحدهای صنفی نیز که شمار آن‌ها ۱۶۴هزار واحد است، برای یک تا ۱۰۰نفر اشتغال ایجاد شد.

به گفته همتی از مجموع ۱۶۴ هزار واحد صنفی موجود در استان فارس برای ۱۴۳هزار واحد، پروانه صنفی صادر شده و تا پایان سال ۹۷ برای مابقی این واحدها پروانه صادر خواهد شد.

همتی بیان کرد: واحد تولیدی کاشی و سرامیک پاسارگاد هم با بیش از یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغال برای ۲ هزار نفر در این استان در حال فعالیت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: استان فارس با سهم ۲ درصد از صادرات کشور موفق به یک هزار و ۳۰۳ میلیون دلار صادرات شده، با تمام گرفتاری‌ها بازار در آرامش در حال کار است، دغدغه‌های بازار را می دانیم و امیدواریم به‌زودی گشایشی حاصل شود.

مطالب مرتبط