توسعه صنایع پایین دستی، رشد اشتغال صنعت مس را در پی دارد

کرباسیان در حاشیه ششمین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی و تجهیزات وابسته:

توسعه صنایع پایین دستی، رشد اشتغال صنعت مس را در پی دارد


رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: توسعه صنایع پایین دستی صنعت مس، سبب رشد اشتغال و درآمدزایی در این صنعت می شود.

به گزارش مبین نیوز از روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان در حاشیه ششمین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی و تجهیزات وابسته- کرمان، تصریح کرد: توسعه صنایع پایین دستی، مسیری برای رشد درآمد و اشتغالزایی صنعت مس در کشور است.

به گفته وی، در صنایع پایین دستی تا ۸ برابر بخش بالادستی می توان اشتغال ایجاد کرد.

وی به پروژه ایجاد شهرک مس اشاره کرد و گفت: با همت صندوق بازنشستگی مس و شرکت های مربوطه، برنامه توسعه این صنعت در ۱۸۰۰ هکتار دیده شده است که اشتغال فراگیر و رونق تولید را به همراه خواهد داشت.

کرباسیان همچنین به نقش معادن کوچک در رشد صنایع مس و فولاد اشاره کرد و گفت: به طور حتم توجه به معادن کوچک، بخشی از نیاز به تامین مواد اولیه تولید مس و فولاد را فراهم خواهد کرد.

وی با اعلام رشد ۶۳ درصدی تولید کنسانتره مس یادآور شد: صنعت مس در سال گذشته پروژه های متعددی را وارد مدار تولید کرد.

رییس هیات عامل ایمیدرو درباره مسوولیت اجتماعی گفت: شرکت های ملی صنایع مس ایران، گل گهر، ماهان و میدکو در بحث مسئولیت های اجتماعی اقدامات مناسبی داشتند و انتظار می رود با افزایش تولید و سودآوری، دامنه نقش های مسئولیتی خود را گسترش دهند.

وی همچنین به جایگاه ششمین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی و تجهیزات وابسته- کرمان اشاره کرد و اظهار داشت: این نمایشگاه می تواند به معرفی توانمندی ها و همچنین ترغیب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف معدن و صنایع معدنی بپردازد.

 

 

مطالب مرتبط