پانزدهمین همایش علمی مهندسی معدن برگزار می شود

یکم خرداد در دانشگاه امیرکبیر؛

پانزدهمین همایش علمی مهندسی معدن برگزار می‌شود


پانزدهمین همایش علمی مهندسی معدن به مناسبت بزرگداشت هفته معدن و روز مهندسی معدن یکم خرداد با موضوع آینده معدنکاری در ایران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

به گزارش مبین نیوز از خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ انجمن علمی دانشجویی مهندسی معدن دانشگاه صنعتی «پانزدهمین همایش علمی مهندسی معدن» را به مناسبت بزرگداشت هفته معدن و روز مهندسی معدن برگزار می‌کند.

همایش علمی مهندسی معدن به عنوان قدیمی ترین گردهمایی دانشجویی معدنی کل کشور نیز شناخته می‌شود. در این رویداد جمع کثیری از دانشجویان سراسر کشور با صنعت‌گران، معدنکاران و قانون گزاران این رشته مهندسی هر چه بیشتر آشنا شده و مشکلات و مسائل خود را بیان می‌دارند.

برقراری ارتباط سازنده بین صنعت و دانشگاه از مهم‌ترین دستاورد‌های این رویداد است.

تاکنون در طی ۱۴ سال برگزاری این همایش بزرگان زیادی در عرصه معدن کشور حضور داشته اند و هر ساله علاوه بر استادان و دانشجویان دانشکده‌های مهندسی معدن کشور از مسؤولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان نظام مهندسی، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، انجمن سنگ آهن، شرکت ملی مس و شرکت‌های بزرگی مثل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، شرکت مومان چابهار و دیگر فعالان عرصه‌ی معدن در سطح کشور دعوت به عمل می‌آورد تا در رابطه با مشکلات موجود در این صنعت و آینده پیش رو به سخنرانی بپردازند و در این راستا دانشجویان از مشکلات موجود در صنعت مطلع شده و با ایده ها و دانش خود به رفع این مشکلات می‌پردازند.

در این گردهمایی همچنین همه ساله از مدیران و مهندسان برتر کشوری، کارگران برتر عرصه معدن، دانشجویان برتر و نخبه قدردانی به عمل می‌آید که خود باعث ایجاد انگیزه بیشتر در میان تمامی فعالان عرصه معدن خواهد شد.

 

 

مطالب مرتبط