تولید مجموع محصولات فولادی در ۳ ماهه نخست امسال به ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار تن رسید

مدیر کل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

تولید مجموع محصولات فولادی در ۳ ماهه نخست امسال به ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار تن رسید


مدیر کل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در ۳ ماهه منتهی به پایان خرداد ماه سال جاری تولید مجموع محصولات فولادی به ۴ میلیون و ۸۷۰ هزارتن رسید که در مقایسه با ۳ ماهه سال ۹۵ رشد ۱۳ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار شاتا ؛ « میکاییل عظیمی » با اعلام این خبر، افزود : طی ۳ ماهه نخست امسال یک میلیون و ۶۰۷ هزارتن «انواع میلگرد شاخه ای و کلاف دار» تولید شد که نسبت به ۳ ماهه پارسال از رشد ۵ درصدی برخوردار شده است.

براساس اطلاعات ارایه شده دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت ؛ در این مدت تولید «انواع ورق گرم » در ضخامت های مختلف به میزان یک میلیون و ۸۴۷ هزار تن گزارش شده که نسبت به دوره مشابه خود در سه ماهه سال ۹۵ حکایت از رشد ۳درصدی دارد.
عظیمی ؛ در ادامه افزود : طی ۳ ماهه نخست امسال تولید « انواع ورق سرد» به ۶۲۷ هزارتن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خود رشد ۵۱ درصدی یافته همچنین تولید « انواع ورق های پوشش دار ، رنگی ، گالوانیزه و قلع اندود » به ۳۹۷ هزارتن رسیده که نسبت به مدت مشابه خود در سال ۹۵ رشد ۶۵ درصدی را گواه است.
وی در ادامه یادآور شد : طی ۳ ماه نخست امسال تولید « سایر محصولات فولادی » به ۲۲۵ هزارتن رسید که ددر مقایسه با مدت مشابه خود در سال گذشته رشد ۱۵۰ درصدی را گواه است.

• تولید ۵ میلیون و ۳۱۲ هزار تن فولاد خام
عظیمی با اعلام اینکه طی ۳ ماهه نخست امسال ۵میلیون و ۳۱۲ هزارتن فولاد خام با رشد ۱۳درصدی نسبت به ۳ ماهه سال ۹۵ در کشور تولید شده است، افزود :‌ طی ۳ماهه نخست امسال تولید فولادخام ( بیلت و بلوم ) به ۲میلیون و ۷۰۸ هزارتن رسید که نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته رشد ۱۰درصدی را نشان می دهد.
همچنین تولید اسلب با ۲میلیون و ۶۰۴ هزارتن با رشد ۱۷ درصدی نسبت به سال قبل خود مواجه بوده است.
مدیر کل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: طی ۳ ماهه نخست امسال تولید مس کاتد به مرز ۴۳ هزارو ۸۰۰ تن رسید که نسبت به مدت مشابه خود در سال ۹۵ رشد کاهشی منهای ۱۸٫۹ مواجه بوده که علت آن تغییرات ساختاری و تکنو لوژیکی تولید در شرکت مس بوده است.
وی افزود :‌ طی ۳ ماهه امسال ۵۸ هزارو ۷۰۰ تن پودر آلومینا تولید شد که نسبت به ۳ ماهه نخست پارسال رشد ۴٫۲درصدی داشته است.

• صادرات ۸ هزار تن مس کاتد در سال جاری
عظیمی در بخش دیگری از سخنان خود خبر داد: طی ۳ ماهه نخست امسال ۸ هزارتن انواع مس کاتد به ارزش ۳۸ میلیون دلار که از حیث ارزشی با رشد منهای ۸۸ درصدی و از لحاظ وزنی با رشد منفی ۸۶درصدی نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته روبرو بوده که به منظور تامین نیاز بازار داخلی این اقدام صورت گرفته است .
وی گفت: همچنین در این مدت ۱۱۸ میلیون دلار انواع کنسانتره مس صادر شده است.
مدیر کل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: طی ۳ ماهه نخست امسال به ارزش ۸۲ میلیون دلار و به وزن ۳۷ هزار تن « فلز « روی » صادر شده است که به ترتیب رشد ۱۵۴درصدی و ۹۳ درصدی یافته است.

 

 

 

مطالب مرتبط